Pútnický zájazd do Mariazell 21. mája 2022

V sobotu 21. mája 2022 sa uskutočnil pútnický zájazd do rakúskeho mestečka Mariazell. Autobus s pútnikmi sa vydal na cestu od kostola na Tulipáne o 6.00.  Už o hodinu sme prekročili hranicu v Kittsee a vstúpili na územie Rakúska. Cesta nám ubiehala rýchlo, čas sme trávili modlitbami. Otec Wieslaw nám aj porozprával o histórii tohto hlavného mariánskeho pútnického miesta strednej Európy, na ktorého návštevu sme sa tešili.

Na poludnie sme slávili svätú omšu v Kaplnke sv. archanjela Michala pri mariánskej bazilike. Celebrant otec Wieslaw vybral formulár svätej omše o Sedembolestnej Panne Márii. V homílii sa sústredil najmä na úryvok zo sv. Evanjelia podľa Jána, v ktorom nám Ježiš z kríža daroval to najvzácnejšie, čo na zemi mal – svoju matku. Panna Mária sa stala matkou každého z nás, aby nás naučila milovať takou láskou, akou nás miloval Ježiš. Atmosféru liturgických čítaní dotváralo aj prostredie kaplnky, v ktorej ústredným motívom nad obrazom archanjela Michala je kríž s ukrižovaným Kristom a vo vitrážach tento výjav dopĺňajú postavy Panny Márie a svätého evanjelistu Jána.

Po svätej omši sme strávili čas prehliadkou baziliky. Následným občerstvením sme doplnili svoje sily na výstup po miestnej krížovej ceste spojený s modlitbou krížovej cesty. Zastavili sme sa aj v kaplnke, v ktorej vyviera prameň vody s uzdravujúcimi účinkami najmä na oči.

O 16.30 sme sa vydali na cestu domov. Spokojní a plní zážitkov a dojmov sme sa v autobuse venovali modlitbe aj spevu pútnických piesní. Podľa plánu sme sa o 21. hodine vrátili k nášmu farskému kostolu.

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár