Púť Rádia Mária do národnej baziliky v Šaštíne

Dňa 19. marca v poobedňajších hodinách sa v bazilike konala Púť Rádia Mária. Zúčastniť sa mohli pútnici osobne alebo prostredníctvom živého vysielania štúdia 7bolestná ako aj prostredníctvom rozhlasového vysielania Rádia Mária.

Všetci pútnici boli v úvode púte pozvaní k modlitbe Korunky Božieho milosrdenstva. Nasledovala modlitba sedembolestného ruženca za ochranu Slovenska a mier vo svete. Svätá omša s hlavným celebrantom Mons. Petrom Šimkom, generálnym vikárom bola dôstojným zavŕšením púte. V nadväznosti s aktuálnym Božím slovom, pripadajúcim aj na sviatok svätého Jozefa prítomných pútnikov ako aj poslucháčov otec Peter povzbudil k tomu, aby si zachovávali pokoj v srdci aj v stresujúcich situáciách podobne ako Jozef a Mária. Aj oni boli plní strachu o Ježiša, keď ho hľadali tri dni. Nakoniec Ježiša našli v dome Svojho Otca. Slovami otca Petra: „Tým, že sme tu v Šaštíne, pod materinských plášťom Sedembolestnej Matky, presne tu, kde prichádzali aj naši predkovia v neľahkých časoch, modlime sa a dôverujme Bohu.“ Ak sme v Božej milosti pripomínajme si záverečné slová otca Petra: „Keď sme v Božích rukách a pod ochranou našej Matky, môžeme mať neistú budúcnosť? Môže sa nám niečo zlého stať? Ako aj sv. Pavol píše: Keď je Boh za nás, kto je proti nám?“

Všetkým poslucháčom a priateľom Rádia Mária Slovensko na príhovor našej Sedembolestnej Matky a Patrónky vyprosujeme hojnosť Božích milostí a požehnania.

Záznam svätej omše si môžete pozrieť v archíve na kanály Štúdia 7bolestná: https://www.youtube.com/watch?v=LT7k7GBwieY

Autor: P. Ondrej Kentoš OSPPE
Rektor národnej baziliky v Šaštíne.

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár