Za vytrvalú modlitbu o pokoj pre Ukrajinu prosí spolubratov generálny predstavený pavlínskeho rádu.

P. Arnold Chrapkowski, OSPPE, generálny predstavený rehole pavlínov, v osobitnom liste žiada všetkých svojich spolubratov, aby sa modlili za milosť pokoja pre Ukrajinu, pre pavlínskych spolubratov a veriacich, medzi ktorými pôsobia.

„Naši spolubratia sú momentálne v bezpečí, aj keď, žiaľ, ostreľovanie pokračuje v mnohých častiach krajiny, a to aj v blízkosti našich kláštorov. Preto všetkých prosím, aby sa vytrvalo modlili za milosť pokoja pre Ukrajinu. Buďme duchovne blízko našich spolubratov slúžiacich na Ukrajine, podporme našich farníkov a všetkých obyvateľov Ukrajiny svojimi modlitbami. Prosme Máriu z Jasnej Hory, Matku a ochrankyňu nášho rádu, o milosť pokoja,“ napísal generálny predstavený rehoľe Pavlínov.

Na Ukrajine slúžia otcovia a bratia pavlíni poľskej a ukrajinskej národnosti v piatich farnostiach: Kamienec Podolský, Rožin, Satanov, Brovary a Mariupol.

„Veľmi potrebujeme túto modlitbu sveta, cítime jej silu a veríme, že dokáže odvrátiť ďalšiu inváziu,“ hovorí P. Pavol Tomaszewski, OSPPE, farár v Mariupole, ktorý pochádza z Kamienca Podolskeho.
„Sme v bezpečí, ale je pre nás ťažké bojovať so strachom. Pretože iné je, keď to vidíte z diaľky, iné, keď to cítite a vaša fantázia robí svoje. Snažíme sa to nejako dostať pod kontrolu, snažíme sa ľuďom volať, pýtať sa, či je všetko v poriadku. Nie je to ľahké, sám cítim tento strach. Čím väčší strach, tým väčšia potreba modlitby, tým viac sa modlíme,“ povedal P. Tomaszewski v rozhovore pre rádio Jasná Góra.

Zdroj: www.hasnagora.com
Autor: Mirosława Szymusik @JasnaGóra News
Preklad: P. Gregor Oskwarek, OSPPE

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár