Prvé sväté Prijímanie v Topoľčanoch

Slávnostným dňom pre deti farnosti sv. Ladislava a Gorazda bol 28. máj 2022. Naši tretiaci po prvýkrát prijali do svojho srdiečka Pána Ježiša. Slávnosť 1. sv. prijímania bola počas sv. omší o 9:00 a 11:00 hodine. Slúžil ich P. Róbert Kurowiedzki OSPPE, miestny farár, ktorý deti na tento veľký deň pripravoval.

Deti prišli do chrámu v slávnostnom sprievode od fary na túto príležitosť vyzdobenou ulicou.Vítal ich vyzdobený chrám, centrom bolo 33 anjelov pred oltárom s menami detí, ktoré pristupujú k 1. sv. prijímaniu. Dlhoočakávaná chvíľa konečne nastala. Krásne znel spev detí : “ My kráčame s radosťou za Pánom Ježišom…“ Deti sa aktívne zapojili do slávenia sv. omše čítaním lekcií, prosieb, prinesením obetných darov. S úprimným srdcom predniesli modlitbu pred a po sv. prijímaní. V závere slávnosti poďakovali rodičom, pánu farárovi Róbertovi za prípravu aj učiteľom za ich pomoc.

Prvoprijímajúce deti prichádzajú na sv. omšu o 18,00 hod. každý deň počas “ Bieleho týždňa“, aby si hlbšie uvedomili och stretnutie s Pánom Ježišom. Pán farár Róbert pripravil pre ne aj zaujímavú aktivitu. Po každej sv. omši dostávajú jednu časť mozaiky a na konci týždňa ich čaká prekvapenie v podobe poskladaného obrazu.Vďaka Vám, naši otcovia pavlíni, za Vašu obetavú starostlivosť.

Pripájam pár záberov z výzdoby, ktorú pripravil páter Róbert s rodičmi detí. Prajem všetko dobré, pozdravujem.

Autor: T. Adamkovičová

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár