Jedinečná púť za pokoj. Socha Panny Márie z fatimskej svätyne poputuje na Ukrajinu.

Zdroj: Vatican News

Socha Panny Márie opustila pútnický Chrám Panny Márie Ružencovej vo Fatime. Vykoná púť po území Ukrajiny, napadnutej Ruskom. Úmyslom tejto púte je pokoj na Ukrajine.

Podľa informácií od správcu mariánskej svätyne vo Fatime prvou etapou cesty sochy Panny Márie Fatimskej na Ukrajinu je Krakov, odkiaľ potom socha pôjde do Ľvova.

„Figúrka putuje na Ukrajinu na žiadosť ľvovského arcibiskupa metropolitu Ihora Woźniaka z ukrajinskej Gréckokatolíckej cirkvi,“ oznámil rektor svätyne vo Fatime s tým, že putovanie v tejto krajine potrvá do polovice apríla.

Správcovia svätyne v tlačovej správe pripomenuli, že niekoľko dní pred začiatkom ruskej invázie sa na tomto portugalskom pútnickom mieste začali modlitby za mier na Ukrajine.

Portugalské Rádio Renascenca zase poznamenalo, že jedným z posolstiev mariánskych zjavení vo Fatime z roku 1917 bola potreba Ruska obrátiť sa pre mier vo svete.

Zdroj: Wyjątkowa pielgrzymka w intencji pokoju. Figura Maryi z sanktuarium w Fatimie trafi na Ukrainę – Niezależna (niezalezna.pl)
Preklad: P. Gregor Oskwarek OSPPE

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár