Pozvánka na národnú púť k Sedembolestnej Panne Márii 2017

Už o 2 týždne, 15. septembra 2017 privíta národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach tisíce veriacich z celého Slovenska pri príležitosti celonárodnej púte a sviatku Patrónky Slovenska.

Program pre pútnikov sa začne vo štvrtok 14. septembra o 17:00 Mariánskou hodinkou. Ústredným momentom národnej púte bude v piatok 15. septembra o 10.30 hod. svätá omša za účasti slovenských biskupov. Hlavným kazateľom bude prešovský arcibiskup – metropolita Mons. Ján Babjak SJ. Popoludní o 14.00 hod. bude akatist k Bohorodičke. Po ňom odštartuje bohatý sprievodný program, ktorý potrvá až do sobotného rána.

V sprievodnom programe zažijú pútnici koncerty komorného orchestra Zoe a tvorivej skupiny Poetica Musica. Redakcia Postoj pripravila diskusiu na tému odpustenia v rodine. Svojim predstavením sa zapojí i tanečné divadlo Atak. Kultúrne aspekty programu vhodne doplnia jeho duchovný rozmer. Chrámový zbor Chorus Salvatoris sprostredkuje modlidbové pásmo Taizé, po ňom bude nasledovať polnočná sv. omša celebrovaná redemptoristom Rastislavom Dluhým s hudobným doprovodom spoločenstva Martindom.

V sobotu 16. septembra sa uskutoční tradičná Púť seniorov a chorých, hlavným celebrantom a kazateľom na svätej omši so začiatkom o 10.30 hod. bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Sviatosť smierenia bude vysluhovaná počas celej púte. V súvislosti s národnou púťou budú vypravené tri mimoriadne vlakové spojenia na trasách z Prievidze,  Zlatých Moraviec a z Nitry. Informácie a grafikony týchto vlakových spojení sú dostupné na stránke http://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-vypravi-na-put-do-sastina-mimoriadne-vlaky.html

Bližšie informácie o národnej púti nájdete na www.bazilika.sk alebo na podstránke www.bazilika.sk/narodnaput a tiež na Facebook konte Bazilika Sedembolestnej.

Pre vstup do Press centra (k dispozícii internet i prenos svätej omše) je nutné sa akreditovať. Urobiť tak môžete žiadosťou na e-mailovú adresu: miroslav.janak@bazilika.sk. Akreditovaní novinári budú mať prístup aj do koridorov pred hlavným oltárom.

Miroslav Janák, PR manažér
Národná púť 2017
miroslav.janak@bazilika.sk

ZDROJ: www.bazilika.sk

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár