Uplynul rok od pastoračnej návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku

Foto: TASR/ TK KBS/ Jaroslav Novák

Bratislava 12. septembra (TK KBS) Uplynul rok od pastoračnej návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku.

Bola to 34. apoštolská cesta pápeža Františka; zároveň to bola štvrtá návšteva hlavy Katolíckej cirkvi na Slovensku. Pápež František bol druhým pápežom, ktorý zavítal na Slovensko. Trikrát navštívil Slovensko dnes už svätý Ján Pavol II. Prvý raz v roku 1990, ako súčasť Česko-Slovenska, v rokoch 1995 a 2003 už ako samostatnú republiku.

Návšteva Svätého Otca sa niesla v znamení motta S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom. Počas štyroch dní absolvoval stretnutia s najvyššími predstaviteľmi štátu a cirkvi, zástupcami náboženských obcí, židovskej, rómskej komunity a mladými. Navštívil Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. Na všetkých miestach chystajú spomienky.

Z paluby lietadla sa Svätý Otec po odlete poďakoval Slovákom cez sociálnu sieť zo svojej twitterovej adresy @Pontifex: „Vzdávam vďaky Bohu za to, že mi dovolil uskutočniť túto apoštolskú cestu. Som vďačný všetkým, ktorí rozličnými spôsobmi spolupracovali, osobitne prostredníctvom modlitby. Všetkých si vás nesiem v srdci.“

Jedným z plodov návštevy Svätého Otca bola zbierka na pomoc sociálne slabším rodinám na Kube, ktorú po návšteve vyhlásili biskupi. Vyzbieralo sa 600 000 eur. O výsledku ho informovali osobne na audiencii, ktorá sa konala počas celonárodnej ďakovnej púte Slovákov koncom apríla v Ríme a Vatikáne. 

Zdroj: www.tkkbs.sk

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár