Hasiči na púti do Baziliky Sedembolestnej oslávili sviatok svojho patróna

Šaštín 24. mája (TK KBS) Hasiči z Trnavského kraja prišli v sobotu už po ôsmykrát na púť do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie do Šaštína osláviť sviatok svojho patróna sv. Floriána a tiež poďakovať za to, že môžu pomáhať a ochraňovať životy iných. Púť zorganizovali územné organizácie dobrovoľnej požiarnej ochrany v Senici a v Skalici. 

Hasiči s 22. zástavami svojich organizácií sa stretli na námestí a odtiaľ pochodovali do baziliky na svätú omšu. Pavlín Martin Lehončák v homílii rozobral hasičskú modlitbu a prísahu. „Prichádzajú poprosiť o požehnanie. Toto sa najviac cení, že sú ochotní a sú pripravení a chcú prežívať to svoje povolanie, tú svoju obetavú prácu spolu s Božím požehnaním a s nebeskou mamou,“ uviedol páter Martin.

Po svätej omši s hasiči stretli pred bazilikou, kde predsedníčka Územnej organizácie v Senici a Krajskej organizácie v Trnave Marta Horvaníková uvádzala príhovory hostí. Na púť prišlo asi 250 zástupcov hasičov. „Tá dvojročná prestávka po covide urobila svoje. So všetkými spolkami tá aktivita sa len prebúdza a som veľmi rada, až aspoň také množstvo ľudí prišlo,“ uviedla Horvaníková.

Medzi hosťami bola aj Zdenka Jandová, starostka Krajského združenia Hasičov Juhomoravského kraja. „Prichádzame každý rok, pokiaľ to situácia dovolí a veľmi radi tu sviatok sv. Florián našimi kolegami oslavujeme. Môžeme sa porozprávať, predať si nejaké skúsenosti sme veľmi radi, že sme tu s nimi.“

Už viackrát sa na púti zúčastnil aj Jozef Smolinský, člen Prezídia dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky a poverený vedúci sekretariátu. „Duchovne nás to posilní, a verím, že do budúcna už nám nič nebude brániť, aby sme na tejto krásnej hasičskej púti stretávali,“ povedal. Hasičské autá aj techniku si po slávnosti mali možnosť vyskúšať v areáli pred bazilikou i deti (Zdroj: Rádio LUMEN).

Zdroj: www.tkkbs.sk

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár