Biskupi Stredomoria apelujú za Ukrajinu: „Nech sa zastaví vojnové šialenstvo“

Záber zo stretnutia biskupov a starostov miest Stredomorskej oblasti vo Florencii  (ANSA)

Šesťdesiati biskupi z oblasti Stredomoria, ktorí sú od stredy 23. februára zídení vo Florencii na medzinárodnom stretnutí s názvom: „Stredomorie, hranica pokoja“ vydali krátky apel v súvislosti s vojenským útokom na Ukrajinu. Mocne v ňom vyzývajú k „zastaveniu vojnového šialenstva“. „Biskupi Stredomoria dobre poznajú túto pohromu, a preto jednotne volajú po mieri“, píše sa v texte, ktorý prinášame v plnom znení:

„Biskupi Stredomoria, ktorí sa zišli vo Florencii na stretnutí „Stredomorie, hranica pokoja“, vyjadrujú znepokojenie a bolesť nad dramatickým vývojom na Ukrajine a obnovujú vyjadrenie svojej blízkosti kresťanským komunitám v krajine.

Prijímajúc pozvanie pápeža Františka prežívať 2. marca deň pôstu a modlitieb za pokoj, biskupi apelujú na svedomie tých, ktorí, ktorí majú politickú zodpovednosť, aby umlčali zbrane.

Každý konflikt so sebou prináša smrť a ničenie, spôsobuje utrpenie obyvateľstvu, ohrozuje spolužitie medzi národmi. Nech sa zastaví vojnové šialenstvo! Biskupi Stredomoria dobre poznajú túto pohromu, a preto jednotne volajú po mieri.“

Pripomeňme, že stretnutie starostov miest a 60 biskupov z 20 krajín oblasti Stredomoria vyvrcholí vo Florencii v nedeľu 27. februára návštevou pápeža Františka.

Zdroj: Biskupi Stredomoria apelujú za Ukrajinu: „Nech sa zastaví vojnové šialenstvo“ – Vatican News

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár